بازاریابی محتوایی

نکات مهم در بازاریابی محتوایی

شما هر کسب و کاری داشته باشید باید طرح و پلن بازاریابی قوی را در آن بگنجانید تا بتوانید موفق باشید.مهم ترین بخشی که همه جا از آن صحبت به میان است مقوله بازار هدف است.در اینجا چون تمرکز ما روی مدل های بازاریابی اینترنتی  و تبلیغات آنلاین است تماما روی مواردی صحبت می کنیم که خارج از بحث نباشد.

اینترنت جهان را به یک پلت فرم دیجیتال درآورده است و بازاریابی دیجیتال پررنگ ترین محوری است که می تواند یک کسب و کار را متحول کند.

همانطور که در مقالات گذشته به آن اشاره کردیم بازاریابی دیجیتال انواع و اقسام گوناگونی دارد از آن جمله می توان به بازاریابی محتوایی اشاره کرد که اگر به بازاریابی محتوایی توجه نکرده باشید در این پلت فرم بزرگ مطمئنا در پشت رقبای خود قرار گرفته اید.

در اینجا چند توصیه مهم را برای برنامه ریزی بازاریابی محتوایی می خواهیم به شما ارائه دهیم :

1- پلت فرم درست را شناسایی کنید:

بازاریابی محتوایی

اگر در زمان مناسب  پلت فرم درست را انتخاب نکنید ، قطار را از دست خواهید داد. مشتریان شما دارای عادت ها و گزینه های خاصی هستند که دوست دارند به آنجا بروند. شما نیاز به شناسایی و تحلیل مشتریان دارید. در این فرایند شما باید به خواسته مشتریانتان توجه کنید. بازار هدف و خواسته مشتریان.

2- محتوای مناسب را انتخاب کنید:

بازاریابی محتوایی

وقتی شما مرحله اول را رد کنید مطمئنا درک بهتری از خواسته های مشتری دارید، دانستن عادت های مشتریان به شما کمک می کند تا انتخاب کنید چه چیزی را برای آنها ارائه دهید. استراتژی های بازاریابی آنلاین که فقط روی فروش قرار دارند، نتایج کمتری دریافت می کنند. بنابراین محتوای شما باید به تماس انسان با انسان منجر شود و صرفا آگهی فروش نباشد.پس چیزی که یک انسان را به کسب و کار شما هدایت می کند محتوایی هست که او را بر حسب نیازش جلب کند.

3-محتوای خسته کننده را تحریم کنید:

بازاریابی محتوایی

هرگز فراموش نکنید مردم آنلاین هستند که یاد بگیرند و از آن لذت ببرند. هیچ کس دوست ندارد مطالبی را بخواند که خسته کننده باشد  و نتواند هعلاقه او را تامین کند. بازاریابی محتوا باید شامل محتویاتی باشد که بر روی نکات کلیدی جالب، آموزشی و طنز آمیز تمرکز داشته باشند. طنز در حافظه فرد باقی می ماند که می تواند فرد را به سایت یا صفحه خود بازگرداند و در نهایت منجر به تبدیل شود.

4- مخلوط کردن عناصر متن و ویدئو و تصویر:

بازاریابی محتوایی

طنز یک فرم برای از بین بردن یکنواختی و حفظ علاقه است. با این وجود این استراتژی با تغییر در قالب محتوای کار می کند. به جای کلمات ساده، تصاویر و فیلم ها باید به طور مداوم ادغام شوند. حقیقت ملموس این است که فیلم ها و تصاویر با نرخ بالای تعامل ایجاد شده است  در مقایسه با محتوای فقط کلمات ومتون یکنواخت. مخلوط کردن کلمات با عناصر بصری و استفاده از ویدئومارکتینگ  بسیار تاثیر گذار و مخاطبان بیشتری جذب می کند.

5- کلمه ها را بشناسید:

بازاریابی محتوایی

کاربرد بازاریابی محتوایی در واقع این است که شما در جستجو ها در دید مخاطب قرار بگیرید .بنابراین، هنگام نوشتن مطالب خود باید از کلمات کلیدی که مشتریان شما در جستجوی آنها هستند استفاده کنید و روی متون خود کار کنید. . نرم افزارهای مختلفی هستند که به شما کمک می کند کلمات جستجو شده مرتبط با کسب و کار اینترنتی خود پیدا کنید. همچنین وب سایت هایی که در زمینه سئو و بهینه سازی و همچنین بازاریابی دیجیتال کار می کنند می توانند بهترین مشاور شما باشند.

6-بازیافت

بازاریابی محتوایی

اکثر سازمان ها سالانه تعداد زیادی اطلاعات را تولید می کنند که از آنها استفاده نمی کنند. با یادگیری هنر بازیابی و بازسازی داده ها می توانید محتویات بسیار تعاملی ایجاد کنید. این مطالب شامل حقایق و دستاوردهای سازمان شما در یک جدول زمانی است.فقط باید این هنر را با تمرین فرابگیرید و محتوای ناب تولید کنید.

7- چیزی که تجارت نیست:

بازاریابی محتوایی

نام تجاری کسب و کار شما به این معنا نیست که شما به طور مداوم با محتوای مکانیکی  به مخاطبان میرسید. همیشه بدانید مسائل احساسی بسیار نافذ تر از مسائل روتین بازاریابی است. یک تغییر در روند کسب و کارتان همیشه مورد استقبال قرار می گیرد و زمانی که نشان می دهد که کسب و کار شما تمام آجر، سیمان و فن آوری نیست، اما تأثیر مثبتی دارد، همچنین اگر توسط افرادی که احساسات را می فهمند اداره می شوند. امروزه بسیاری از سازمانها عکس های درون دفاتر کاری خود را  با کارکنان شاد یا تصاویری از آنها در حال  انجام خدمات اجتماعی می کنند. این ارتباطات قوی تر را تضمین می کند.بازاریابی اینترنتی به دلیل اینکه تماس فیزیکی با مخاطب ندارد شاید تمرکز روی این مورد بتئاند این مشکل را حل کند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − سه =