نکات مهم طراحی سایت

5 نکته مهم برای طراحی سایت

طراحی وب سایت مانند صنعت مد است و به طور مداوم در حال تغییر با روند و مدل های آینده است. زمانی که می خواهید یک وب سایت خوب و حرفه ایی داشته باشید مهم ترین اصل این است که آن را به روز نگه دارید. در اینجا می خواهیم به پنج مورد مهم طراحی وب سایت اشاره کنیم:

  • موارد اضافه را حذف کنید
  • طولانی کردن صفحه ممنوع
  • سلسله مراتب بصری را رعایت کنید
  • متن ساده
  • طراحی نسخه موبایل

 1-موارد اضافه را حذف کنید

دنیای اطراف ما پر شده از انواع اطلاعات و داده های پردازش شده و پردازش نشده، این سبب می شود که درک کردن برخی موارد سخت باشد. در یک وب سایت ممکن است آگهی ها، آگهی ها، آیکون ها، نشان ها، علائم، پنجره ها، دکمه ها و غیره بصورت زیادی در چشم باشد ، اما مطمئنن کاربرپسند نیست .چیزهایی مانند طراحی مسطح و فضای سفید می تواند شگفتی ها را برای تجربه بازدید سایت شما به عمل بیاورد.  سعی کنید همه چیز را ساده و یا حتی حداقل با تنها مهم ترین مطالب برجسته خود را نگه دارید.گاهی اوقات با ساده ترین طراحی ها می توانیم تاثیر زیادتری داشته باشیم.

نکات مهم در طراحی سایت

2- طولانی کردن صفحه ممنوع

خیلی از وب سایت ها جوری طراحی شده اند که تصور میکنید طومار در آن میخوانید و واقعا جز گیج کردن کاربران مود دیگری در آن نیست. امروزه با این دنیای وسیع اطلاعات و ارتباطات هر چه بتوانید مفهوم پیام خود را کوتاه و مختصر بگویید موثر تر هستید. سایت هایی که بسیار طولانی و دارای اسکرول های بلندی هستند واقعا نمی توانند مفید واقع شوند. زمانی که بتوانیم بیشترین امکان درک کاربرد یک وب سایت را در کمترین فضای ممکن به لحاظ بصری و نمایشی برای کاربر قرار دهیم ، کار بسیار مهمی انجام داده ایم. البته مختصر کردن به معنای حذف کردن نیست بلکه به معنای اطلاعات مفید در اختیار کاربران قراردادن است .

نکات مهم در طراحی سایت

3- سلسله مراتب بصری را رعایت کنید:

در طراحی وب سایت باید در نظر بگیرید بیشترین دید در کدام قسمت است، چشم انسان از بالا به پایین و از چپ به راست حرکت می کندو این بدان معناست که می توانید در این سیر حرکتی چشم انسان مهم ترین و پررنگ ترین عناصر خود را قرار دهید، به طور مثال در وب سایتی که فعالیتش طراحی سایت است وارد میشوید برای آن سایت سفارش طراحی سایت دارای اهمیت است و میتواند این دگمه منحصر به فرد خود را در مسیر دید قرار دهد تا تبدیل به کلیک شود.

نکات مهم در طراحی سایت

4- متن ساده :

در طراحی وب سایت باید به این مورد توجه کنید که بار کلمات خیلی سنگین نباشد چون از هر قشر و هر سطح فرهنگ و سواد مختلف و سطح درک از معانی کلمات ، ممکن است به وب سایت شما مراجعه کنند و اگر نتوانند با ورود به صفحه مورد نظر ارتباط برقرار کنند مطمئنا آن سایت را می بندند و خارج می شوند. شما باید طوری سایت را طراحی کنید که هم از نظر ساختاری و کاربردی راحت و آسان باشد و هم از نظر درک محتوایی که به کار می برید. این مورد فقط از لحاظ معنایی متن ها نیست بلکه از نظر درک ظاهری هم هست. به طور مثال دگمه طراحی سایت را با فونت سفید در دکمه ایی کرم رنگ قرار می دهید آیا این خوانایی دارد؟ مخطب اذیت می شود و شانس شما هم کم می شود.

نکات مهم در طراحی سایت

طراحی نسخه موبایل:

فراموش نکنید که در طراحی وب سایت باید ایده آل ترین حالت را برای نمایش نسخه موبایل در نظر بگیرید. بیشتر کاربران از طریق صفحه نمایشگر موبایل خود وارد سایت های مختلف می شوند و این امر بسیار مهم و دارای اهمیت فراوان است و حتی گوگل به این نکته امتیاز می دهد و این امتیاز در بهینه شدن وب سایت و سئو کمک فراوانی به شما می کند.

نکات مهم در طراحی سایت

در مقالات آینده بر آن هستیم تا نکات سئو و بهینه سازی وب سایت را برای شما بیشتر بازگو کنیم. در صورت تمایل می توانید انتقادات و پیشنهادات سازنده خود را برای ما ارسال نمایید .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − ده =